| jonathansamuel59 a întrebat:

am si eu o intrebare.Mi-am plombat o masea de vreun 1 jumate si acum a inceput sa ma doara si nervul, mi l-a scos care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| maddog95 a răspuns:

Daca ti-a scos nervul nu se poate sa te doara maseaua. Durerea se poate sa fie din cauza obturatiei care lezeaza gingia. Se poate sa fie de la alt dinte, iar durerea sa fie la distanta, spre exemplu in cazul unei pulpite acute seroase. ti-am zis cel mai bun si cel mai rau caz happy, mai mult nu am cum, fara detalii. Cel mai bine e sa mergi din nou si sa iti faca o radiografie daca nu e nimic evident la examenul obiectiv

| relian a răspuns:

Daca te doare inseamna ca nu tia scos nervu, ori na scos bine, sau tot.Du-te la dentist si intreaba, pe aici nu stau stomatologi sa dea stiu si eu indicatii online, nici nu se face asa ceva.Treb sa te vada dentistu, apoi stii cum stai.

| maddog95 a răspuns (pentru relian):

Dar studentii la md stau laughing