| datesraluca a întrebat:

am si eu o problema! Am 21 de ani si sunt aproape tot timpul obosita. Tin sa mentionez ca seara ma pun sa dorm maxim la ora 23 si ma trezesc la 7.30, si uneori dorm si in timpul zilei 1, 2 ore. Mi-am facut si analize dar au zis ca totul e in regula (ma asteptam sa imi spuna ca am lipsa de vitamine, sau ceva de genul...). Ce as putea sa fac? Am si o alimentatie normala, mananc de 3 ori pe zi.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cat de normala este alimentatia? Avand in vedere temperaturile de acum, este necesar sa consumati cat mai putine grasimi, si sa consumati in loc mai multe fructe si legume. Din acestea, organismul recupereaza pierderile de minerale rezultate prin transpiratie. Si consumati ceai, compot sau suc la storcator, fara zahar, in loc de sucurile din comert. Intrati pe http://www.mypyramid.gov/ pentru a vedea mai multe sfaturi in privinta dietei.

| Minnie a răspuns:

Cea mai obisnuita cauza a oboselii cronice si de multi nestiuta, este ficatul. Ia de la plafar orice hepatoprotector timp de o luna cum scrie pe prospect si iti vei reveni

| AleandraIleana98 a răspuns:

Pai cel mai indicat e ca un adult sa doarma minim 8 ore asa ca ihncearca sa te culci mai devreme.Si eu pates asta uneori cand sunt la scoala deorece ma culc tarziu.Asa ca incearca sa te culci pe la 9-10 seara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti lua Memoplus, e super. eu aveam aceeasi problema si acum ma simt foarte odihnita

| ThEpOrtRaIT a răspuns:

Sa stii ca se spune cu cat dormi mai mult de aia iti este somn.si asa e.incearca sa nu mai dormi dupamiaza

| viopop54 a răspuns:

Incearca aloe vera, e scumpa dar, dupa mine, merita.

| ciprianpet79 a răspuns:

Buna. un raspuns poate fi :faptul ca, poate ai o activitate mai agitata, stresanta. astia sunt factori de oboseala.pe curand