| jojododo a întrebat:

Am o stare de oboseala continua si pot sa spun ca dorm in medie cam 8-9 ore. Mi-am facut analize si sunt ok, am luat vitamine si minerale si degeaba. ma culc obosita ma trezesc obosita.
Aveti idee ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai afcut analize complete si nu esti anemica, nu esti insarcinata, n-ai tuberculoza, daca te alimentezi bine, nu consumi alcool in exces, nu te expui in mod cronic la un toxic, atunci ar putea fi o depresie. Consulta si un psiholog sau psihiatru.

| psiholoaga a răspuns:

Poate esti apatica sau un inceput de depresie, daca nu e de ordin fizic... Poti merge la cateva sedinte de consiliere.

eileen
| eileen a răspuns:

Stress la locul de munca, alimentatie proasta, bea multa apa, fa sport, iesi in oras cu prietenii, tonifica-te, relaxeaza-te, distreaza-te!

| mioara a răspuns:

Imbunatatiti-va stilul de viata cu o dieta sanatoasa si exerciti fizice regulate.Incercati sa reduceti sursele de stres si invatati sa-l controlati, luati stimulent antioxidant continand vitaminele A, C si Eseleniu, coenzimaq10, complex de vitamine B, magneziu, potasiu si zinc. Faceti o baie calda cu 2 picaturi din uleiurile gerniu, levantica si santal si o picatura de ulei ylang ylang

| ioanaa a răspuns:

Daca dormi mai putin?

| roxi_8971 a răspuns:

Eu am avut astfel de stari cand m-am imbolnavit de chist hidatic, care nu s-a vazut nici la ecografie darmite la analiza sangelui.