| pustoaica18 a întrebat:

am si eu o problema, cred ca am sinuzita, puteti sa-mi spuneti cate ceva despre ea? daca se poate, astept raspunsuri de la cei care au avut sinuzita sau cei care am luat contact cu ea! va rog, funda!crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| janeD0oe a răspuns:

Din cate stiu eu sinuzita e o acumulare de puroi deasupra nasului chiar intre sprancene cum ar fi.ca simptome mai dese sunt dureri de cap foarte urate si iti curge nasul tot timpul chiar daca nu esti racita efectiv.tratamentul e cu pastile si la medic iti sparge punguta aia de puroi cu un ac bagat prin nas

| pustoaica18 explică (pentru janeD0oe):

Multumesc frumos pentru raspuns, asa stiu si eu cate ceva! m-ar interesa cateva remedii. stiu ca se pot face inhalatii cu diferite ceaiuri! rog persoanele care sunt mai in "tema" sa-mi spuna cate ceva!