| pixeltinker a întrebat:

Buna TPU. Am simtit o durere la contactul sexual și înainte de asta aveam mâncărimi, am observat că după menstruație tot îmi curge o secreție maronie. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Secretia maronie e tot lichid menstrual, doar ca asa se schimba culoarea cand are mai mult de 1 sau 2 zile. Apoi, daca ai irititatii sau mancarimi, e de preferat sa eviti contactul sexual pentru o perioada, fiindca acesta poate face mai rau.

| Andreea99911818181 a răspuns:

De la anticonceptionale e. Nu mai lua, oricum nu ti regleaza nimic. Anticonceptionalele sunt pentru a nu face copii, restul sunt... Vorbe.

| pixeltinker explică (pentru Andreea99911818181):

Sa știi că aveam ciclu f abundent și acum curge mai puțin

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru pixeltinker):

Nu am luat niciodata, iti spun doar din banuielile mele. Si eu am ciclu de obicei destul de mult dar nu as face nimic ca sa il opreasca, mi se pare ca trebuie sa l las sa curga de la sine cat considera "el" laughing Ca sa stai linistita du te la un control ginecologic. Sigur vei afla

| pixeltinker explică:

Țin să precizez că iau și anticoncepționale pentru reglarea menstruației