| anonim_4396 a întrebat:

Am un hamster sirian (auriu) care are aproape 2 ani. Desi, mananca, se joaca, doarme etc. ca un hamster normal i-a cazut blanita si i-a mai ramas doar in jurul capului. Imi este teama ca sunt semne de moarte dar nu prea cred deoarece cum am mentionat mai sus ca este vioi, mananca, se joaca etc. Puteti sa imi recomandati ceva cu care sa-l tratez...in afara sa il duc la medicul veterinar? Multumesc. Funda + Vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Buna! Pai scuze ca iti spun dar noi nu te putem ajuta chiar cu nimic 0%. La medicul veterinar chiar daca trebuie sa dai bani, este eficient si doctorul va stii sigur sigur ce va fi de facut.Bafta sper sa se faca bine!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LeAnonim1 a răspuns:

E ceva normal...

| Andrut2a a răspuns:

Nu mai este nevoie sa raspundeti la aceasta intrebare deoarece saracutul a murit....in prima seara de pasti abia putea sa mai respire si a doua zi de paste l-am gasit mort sub casuta unde dormea crying.

| Pirvu_Darius_1995 a răspuns:

Imbatraneste