| Yuki24 a întrebat:

Buna TPU.Am urmatoarele simptome si nu stiu daca este ceva norma.AM 14 ani.
1.Am luat brusc in greutate
2.Cateodata vad in ceata
3.Mi-au aparut vergeturi pe coapse se sani
4. Uneori masa musculara imi cedeaza
5.Ciclu menstrual neregulat
Va rog! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrLolo a răspuns:

Schimbări hormonale ești în plină dezvoltare dar mai bine băga o tură până la medic de familie

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Mai lasa dulciurile alea

| rocket1204 a răspuns:

Eu am patit la fel incepand cu 13 ani. Incepand cu 16 ani am slabit si menstruatia s-a regulat, dar vergeturile au ramas. Eu nu am facut nimic in privinta acestor schimbari pentru ca am mers la endocrinolog si mi-a explicat ca este ceva normal. Daca si tu te confrunti cu vergeturile, ce faci in privinta lor? Ai incerct vreun tratament ori intentionezi sa incerci?

| gebilxkl213 a răspuns:

Da ..este foarte normal. Cresti si de aceea iti apar vergeturi. dar daca vrei sa nu, mai ai stai la soare sau da-te cu creme. Ciclul menstrual neregulat ii ceva normal din cauza hormonilor. Iti cedeaza masa musculara deoarece iti scade metabolismul si etc. Iti recomand sa faci un sport ori alergari. Sa ai o zii frumoasa! :*