| Mirela225200 a întrebat:

Buna TPU anul trecutin aprilie am fost la doctor pentru ca mă durea foarte tare în partea dreaptă jos si m-am gândit să nu fie o apendicită. Ma rog mi-au zis ca am ovarele inflamate și ca trebuie sa țin regim 5 zile. Acum iar a început să mă intepe în partea dreaptă … ultimul contact sexual l am avut în noiembrie pe 9 unde am și luat pilula Ellaone iar după o săptămână de la contact mi-a venit menstruatia care avea o culoare mai maronie, iar săptămâna trecută m-a durut capul timp de trei zile consecutiv. Credeți ca este de la pastila sau am eu cv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Un nou an fericit și sănătate!
Trebuie să faceți un control medical complet, nu doar ginecologic!
Durerea poate veni de oriunde, e difuză.
Deci, de săptămâna viitoare, căutați să mergeți la o clinică, spital, unde să faceți toate analizele medicale, inclusiv ecografie, RMN etc.