| AleeAlly a întrebat:

Va rog sa ma ajute cineva. De o saptamana sunt umflata in partea dreapta. Nu m-a durut la apendicita in schimb ma mai luau mici intepaturi in stanga, in dreapta. Dar daca apasam pe ele nu ma durea nimic. Daca apas pe apendicita, nu ma doare. Daca stranut, sau car ceva in mana nu ma doare. Insa acum ca m.am speriat, imi vine sa vomit si azi m-a luat putin cu ameteli. Sunt si constipata. Ma luat ieri cu crampe deoarece ieri mi-a venit menstruatia. Poate fi acele crampe de la menstruatie? Ce ziceti am probleme cu apendicita? Sunt foarte speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apendicita nu doare. Apendicele doare. Apendicita e boala.
Pot fi crampe de la menstruatie dar poate fi si altceva. Eu zic sa te duci urgent la medicul de familie. Nu te juca!

| AleeAlly explică (pentru Salontanul):

Ma voi duce astazi.Multumesc!