| deepinside777 a întrebat:

as avea o intrebare, eu am o piatra la rinichi de 8 milimetri, si iau tratament de 2 sap, ma mai doare inca deoarece piatra se misca si coboara tot mai jos pentru a eliminao, oricum doctorul mi-a zis ca e destul de jos si o voi elimina prin cale naturala, beau ceaiuri de cozi de cirese (cate 3L pe zi mi sa recomandat) si acum 1 zi cand urinam mai ieseau cate 1-2 cheaguri de sange desi nu simteam nimic ma bucuram in sinea mea zicand ca poate o fi piatra insa erau cheagurile,vazand lucru asta ca este cheag de sange si nu piatra mi-am dat seama ca se apropie piatra pentru ca aveam senzatia sa merg la toaleta foarte des, si as vrea sa stiu cat imi va mai lua sa o elimin si cam cat de dureros va fi, stiu ca va fi o durere suportabila n-am problema din partea mea si operatie sa fac ca nu imi pasa doar sa scap de ea, dar nu ma opereaza pentru asa ceva pentru ca e prea mica si vreau sa stiu cat imi va mai lua sa o scot afara si cat de tare va durea, dau funda si multumesc pentru timpul acordat happy fara raspunsuri idioate si in batjocura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Va mai dura...cat va mai dura. Nu pot sa zic "4 zile" pentru ca poate vor trece 5 zile si o sa te panichezi degeaba. Continua sa bei ceai si sa iei tratament si o sa iasa. Tine-te tare!

1 răspuns:
| VadTot a răspuns:

Http://www.assb.ro/....../index.php

Intra pe site ul de mai sus si spune le problema ta!