| deepinside777 a întrebat:

ce tratamente naturiste pentru Dizolvarea pietrelor la rinichi stiti, orice doar sa fragmenteze adica sa marunteasca piatra pentru a fi data afara pe cale naturala ( am una de 8 milimetri ) urmez oricum un tratament dat de medic dar as mai vrea si alte tratamente naturiste pentru dizolvarea pietrei de la rinichi, dau funda si fara raspunsuri idioate, merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu bei suficiente lichide zilnic pentru a prevenii formarea acestor calculi (pietre)?
Dacă nu te știi cu alte probleme medicale încearcă timp de 10 zile să iei dimineața, pe stomacul gol în miez de pâine o "bulinuță" de smirnă curată (o găsești la biserică alături de tămâie) pe care o introduci adânc pe gât, nu o lași să aibă contact cu dinții că rămâi fără ei.
Vezi evoluția.
Sănătate!
Pa, pa.

| hummmer a răspuns:

Ceaiuri de matase de porumb sau/si cozi de cirese.

Răspuns utilizator avertizat