| Editzelu a întrebat:

As avea o nelamurire legata de mine.
Am 17 ani, 1 m 80 cm si multa lume mi-a spus ca seman cu un negru (african).Am buzele medii spre mari (putin groase), am nasul usor carn, culoarea pielii o am neagra (nu exagerat, mai mult cafenie deschisa), talie subtire, parul il am drept,negru, aspru la inceput iar cu timpul se increteste, ochii negrii inchisi si toata viata mea mi-a placut hip-hopul in special cel american cantat de negrii, filmele de ghetou(in mare parte cu negrii) si i-am admirat intotdeauna la stil si ca oameni (toate astea au inceput sa-mi placa inca de la varsta de 4-5 ani fara sa-mi zica nimeni nimic legat de ei). Tata are cam aceleasi trasaturi decat ca este mai negru si are parul mai cret.
Tot ce vreau sa stiu este daca este posibil ca stramosii mei mai apropiati sa fi fost africani si daca cu adevarat ma trag din ei?( Si in afara de asta toata viata mea am fost scarbit de o persoana alba, mai ales blonzi, arieni etc., nu in sensul de rasisim ci pur si simplu ca stil si aspect)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiGe a răspuns:

Nu este posibil sa afli asa ceva, poate doar prin teste ADN si toate...

E numai o pierdere de timp...

Bafta!

3 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Asta esti tu si cine te accepta tie prieten si cine te judeca face un mare pacat.

| Cat a răspuns:

Poti sa iti faci un test de ADN si sa afli mai multe despre partea asta de ancestry si o parte din bolile la care esti predispus. Testul pe care ti-l recomand eu este de la 23andme.com.
Investitia e destul de serioasa (100$ testul + 100$ transportul in Ro), dar iti va raspunde nevoii.
Ai pe site-ul lor mult mai multe detalii despre ce vei afla despre tine. Informatiile sunt veridice si pot schimba foarte multe in stilul tau de viata.
Mult succes daca te decizi sa mergi in aceasta directie.

| Editzelu explică (pentru Cat):

OK! Mersi de sfat!