| Editzelu a întrebat:

Am vazut in viata de zi cu zi, la noi in tara si in alte tari, la TV, net etc., foarte multi tigani care arata exact ca niste negrii (africani), au aceleasi trasaturi, aceeasi culoare a pielii unii par chiar mai inchisi si seamana foarte mult cu ei insa cei drept unii mai au si cateva trasaturi ceva mai diferite de africani (nasul mai stramb, parul mai drept, culoarea mai deschisa etc.), iar altii arata exact ca ei.
As vrea sa stiu daca tiganii (indienii) sau cum vreti sa le spuneti se trag din africani si daca au vreo legatura cu ei.

Răspuns Câştigător
| SoricelDeCasa a răspuns:

Tiganii si africanii nu miros la fel. E prima diferenta. A doua este bunul simt, africanii il au din plin si tiganii deloc happy Si noi ne nastem cu ochii mai mici si pentru asta nu suntem chinezi, sau cu nasul mare si bombat si tot nu ne tragem din africani happy

3 răspunsuri:
| ginoxxx a răspuns:

Din cate stiu au stramosi indieni din india, nu america de nord. nu au legatura cu africa.

| AndreeaMarya300 a răspuns:

Nu.Nu ii confunda.Romii(tiganii) se trag din indieni.

| ginoxxx a răspuns (pentru AndreeaMarya300):

Sunt tigani, etnia rroma nu exista, intotdeauna au fost tigani