| cristinazzz a întrebat:

As vrea sa adresez intrebarea asta celor care au folosit Brevoxyl sau Skinoren. Am fost acum o saptamana la doctorul dermatolog simi-a prescris o reteta cu ambele creme plus niste antibiotice. Am folosit cremele in felul urmator : Imi dadeam cu skinoren si asteptam cateva minute dupa care imi dadeam si cu brevoxyl. De doua ori pe zi. Dupa vreo 2-3 zile a inceput sa ma usture foarte tare, si la o saptamana vreau sa va spun ca am fata complet uscata. Si putin arsa. Mentionez ca nu am folosit nicio crema hidratanta sau altceva. Spuneti-mi cum sa fac? Sa continui tratamentul si sa ma ard mai rau? Saula ce interval de timp sa ma dau cu aceste creme pt a nu mai ajunge aici. Nu am o acnee foarte severa. dar destul de deranjanta. Multumesc pt rabdare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sergiu_Maximilian_1990 a răspuns:

Continua tratamentul, sfatul meu.