| DeagleOnly a întrebat:

Buna TPU as vrea sa am si eu un abdomen frumos cu patratele dar nu stiu cumcrying am o burta de 10 cmhappy si am 12 ani. plz raspunsuri inteligente si ajutatoare va roghappy FUNDOI!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanuTzCarbon a răspuns:

Alearga cat mai mult... asta te ajuta si la norme la scoala. Alearga cam 10 minute in sprint constant in fiecare zi la cam 6 ore (pentru a scapa de burta) si mananca cat mai multe fructe. Recomandate sunt merele. Pentru abdomen faci flotari, abdomene, ridici greutati la maini (ajuta si la muschi). Nu manca prea mult dimineata. Un aperitiv ar merge perfect unde trebuie introduse cat mai multe legume, branza si mai putina carne (cremvusti, caizer, salam etc.). La pranz nu manca pana te spargi, iar seara o mancare cu mamaliga si se poate introduce lapte (nu cu cacao).

Pe scurt: viata sanatoasa = trup frumos

P.S. Sa nu faci asta vreo 2-3 zile si pe urma sa zici ca gata nu merge ca nimic nu apare instant.

Bafta!

5 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Hello! cam greu cu,, patratelele"la 12 ani.
in fine, trebuie sa mergi la sala.acolo faci(te asigur)un abdomen frumos! succes!

| SwwaggBabee a răspuns:

Pai,in primul si in primul rand ai putea sa slabesti, iar dupa urmeaza sa faci muschi... laughing))

| alexandra033 a răspuns:

Du-te si alearga in fiecare zi.No sa iti scada burta peste noapte, dar decat sa iei pastile de slabit sau prostii...te duci la alergat si poti sa faci cateva luni si sala.La inceput o sa scada burta no sa vezi patratelele.Dar daca mergi la sala o sa le ai te asigur:*

Funda?:*

| Elizabethzutzu a răspuns:

Trebuie sa nu maninci seara, sa faci abdomene! sper ca te-am ajutat...big grin

| alexandru_5382 a răspuns:

Daca vrei un abdomen misto sa agati fete fa exerciti cine fiecare zi si abdomene