| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat am 21 de ani 172 cm si 65 kg nu sunt gras, dar am cata burta si as vrea sa o dau jos si sa-mi formez un abdomen frumos adica PATRATELE laughing, merge faza cu OTETUL DE MERE? cum il prepar sau daca e undeva de cumpart, cat de eficent este si daca dauneaza organismului,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kafeeaua a răspuns:

1. Incearca, pe cat posibil, sa elimini din dieta ta carbohidratii - cartofii, painea alba, pastele 2. Consuma cel putin trei portii de cereale integrale pe saptamana si alege painea neagra 3. Renunta la sucurile dulci, carbogazoase. Alege apa, ceaiurile sau sucurile proaspete 4. Include in dieta ta alimentele de buna calitate - Inlocuieste uleiul de floarea soarelui cu cel de masline in salate si alege mierea in locul zaharului 5. Renunta la semipreparate, mezeluri, grasimi, prajeli, produse de patiserie 6. Consuma lactate proaspata, cu un procent mic de grasime 7. Obisnuieste-te sa mananci cel putin o portie de legume si o portie de fructe zilnic 8. Hidrateaza-te 9. Din cand in cand, consuma nuci, seminte si alune 10. Fa miscare cel putin 20 de minute zilnic

3 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Iti spun sigur ca orice ai manca daca nu faci sport nu poti ajunge la "patratele". poti slabi, dar nu cred ca are rostul(cred si asa ca esti destul de slabut). incearca sa mergi la sala sau fa niste exercitii acasa

Răspuns utilizator avertizat
| Alyssa_6225 a răspuns:

Nuuu...nu prea este bun pentru organism,iti spun sigur,cunosc pe cineva care a incercat., ce as putea sa-ti recomand ar fi abdomenele sunt cele mai potrivite si sa mergi la sala, in cateva luni da rezultate. Bafta!