| Eminem2012 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu daca cineva a reusit sa slabeasca facand jogging. daca da cat, in cat timp si cat timp ati alergat.
acelasi intrebare si pentru mersul cu rolele. multumesc :* funditaaaaaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DanScutaru a răspuns:

Dupa parerea mea joggingul nu ajuta mult la slabit, doar ca te ajuta sa iti faci picioarele, iar mersul cu rolele nici pe atit... Cele mai eficiente metode de slabit sunt exercitiile pentru muschi, daca ai nevoie de burta faci abdomene si slabesti cu mult mai repede, dar orice sport este binevenit, deci ajuta si joggingul, dar in dependenta de ce anume ai nevoie... Succes

| Cantaretul a răspuns:

Daca faci jogging timp de 3 saptamani si in fiecare zi cate 5 serii de cate 3km slabesti...dar daca mergi pe role nu slabesti asa de repede doar iti antrenezi musculatura picioarelor (FUNDITAA )))

| PuffyStar a răspuns:

Nu e adevarat! Cu rolele slabesti cu mult mai mult decat la alergat, aproape dublu, insa doar la picioare. Daca mergi cu rolele o ora si jumatate timp de o saptamana slabesti 1kg doar din cauza lor insa poate ca mai tii si o dieta sau practici si alte sporturi slabesti mai mult. Daca alergi timp de o ora pe zi pentru 1 saptamana slabesti 500-600grame dar slabesti si la burta si la picioare. Daca faci jogging, rezultatele se vor vedea mai mult la aspect fizic decat la kilograme. Sper ca te-am ajutat!