| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca folosesc tampon ob pot sa merg la strand sa fac baie, dar in apa sarata? pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La strand nu ai voie sa mergi, fiindca pe langa tampon se mai strecoara mici firisoare de sange si murdaresti apa (chiar daca nu se vede, o umpli de microbi). La mare, unde cantitatea de apa este imensa, poti merge linistita.

| MiReLa_5935 a răspuns:

Buna... ob este numa pentru fetel care si-au inceput viata sexuala eu nu te sfatuiesc sa mergi cu ob la strand!