| anonim_5778 a întrebat:

daca folosesc tampon o. b. pot sa merg la strand sa fac baie, dar ia apa sarata? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti merge la mare, sa faci baie, dar nu la strand. Mici picaturi tot mai trec pe langa ob. In mare, cantitatea de apa este imensa si nu o poti murdari. In strand insa, cantitatea de apa este mica si se murdareste, devenind periculoasa pentru cei care fac baie. Gandeste-te ca sangele este cel mai infectat si murdar lucru pe care il ave in organism, prin el se transmit cele mai multe boli. Nu poti pune in pericol sanatatea celor din jur numai pentru o baie.

| luciana200972 a răspuns:

Da, bineinteles, vei fi in siguranta, numai sa nu uiti sa-l schimbi la cel mult 3 ore pentru a nu avea surprize neplacute. distractie placuta.

| foxi a răspuns:

Dar ti se pare igenic pentru altii?

| gabriella_1970 a răspuns:

Da.Aceste tampoane sunt special create pentru a le putea folosi si in apa.Deci nu iti face nicio problema. Distractie placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| roxy_2350 a răspuns:

Da poti folosi Ob`uri. pentru inceput poti sa iti iei o marime mai mica si sa le schimbi mai des si poti sa intri in apa fara probleme, orice fel de apa ar fi. distractie la strand!

| ancan a răspuns:

Da poti happy
dar sa le schimbi la 2 ore happy

| HardcoreCountry a răspuns:

Din cate am auzit eu nu, fiindca e posibil sa faci hemoragie. Eu nu folosesc O. B-uri fiindca mama spune ca cheagurile de sange raman acolo inca si nu e bine.

| anonim_5778 explică:

Nu folosesc de obicei dar acum chiar as avea nevoie, va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei surprize, mai bine nu...