| Crazydyana a întrebat:

TPU! As vrea sa va intreb o mica chestiune. Eu am la ambii ochi miopie, la unul -0.75 si la altul -0.5. Daca as purta lentile de contact din acelea care se schimba la 6 luni cam cat de mult m-ar costa? Si mai vreau sa va intreb daca sunt bune, adica daca nu mi se intampla ceva din cauza lor?
Multumesc anticipat! Funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kitykity a răspuns:

Ar trebui sa dai 250 de lei sau mai mult si trebuie sa ai grija cu lentilele de contact, trebuie sa le pui bine pe ochi deoarece poate sa-ti inflameze ochii.

| Crazydyana explică (pentru kitykity):

250 de lei pe luna? sau la cat timp?