| Dani_8653 a întrebat:

aseara am facut sex neprotejat cu prietena mea, la scurt timp dupa actul sexual am observat ca mi-au aparut niste bubite mici rosii in stanga capului penisului, nu am avut dureri, doar putina jena (in timpul actului sexual). Astazi am facut din nou sex (la fel, neprotejat), si am observat ca am acele bubite mici rosii, si in partea dreapta. Am citit pe site ca se poate agrava daca nu este tratata la timp, insa se poate trata cu iaurt. Ce sa fac in continuare (in afara de-a merge la doctor) Multumesc Anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu faci nimic pana nu ajungi la doctor. Ai o infectie cu transmitere sexuala care nu se trateaza cu iaurt, ci cu tratament serios.

| mgtow a răspuns:

Du-te mai bine la doctor poate prietena ta are ceva si nu ti-a zis apoi daca ai ceva grav mai rau va fi pentru tine si o sa regreti amarnic asa ca repede pleaca la cel mai aproapiat punct sanitar.

| gabrielutzu a răspuns:

Daca mai faci de multe ori neprotejat,o sa ti se urce si in sus, si o sa ti se umple p.a si co.ele.O sa arati ca si Bubiko.Cea mai buna varianta nu e decat una, si anume sa mergi la doctor pentru tratament.Lasa iaurtul, e pentru mancat, nu pentru tratamente.

| さいゆき a răspuns:

Poate ca este o candidoza provocata de o ciuperca saprofita candida albicans. Nu sunt sigura insa ai face mai bine sa mergi la un dermatolog sau chiar la un urolog si acolo iti va zice ce ai.

| trustbogdan a răspuns:

Mergi la doctor logic. Alte sfaturi is inutile.

| LightingManuel a răspuns:

Pai ce pot eu sa iti spun este ca s-ar putea sa fie o iritatie(nu exclud bolile venerice) si cat despre iaurt, eu zic sa redunti ceva timp la actul sexual si sa iei o alifie de galbenele. Apoi asa pe seara sa te speli cu ceai de musetel. Fa asta cel putin o saptamana, si dupa ai tu grija.Da sa ste lasi in perioada asta de contace sexuale sau masturbare, ca sa se vindece bine. Daca nu se vindeca, nu te mai duci la doctor, chemi doctorul la tine.laughing

| Alexu19 a răspuns:

Mergi la un farmacist, vezi ce iti recomanda el, vreun unguent poate.Desi ma indoiesc sa iti dea el ceva fara un consult la un doctor de specialitate.
De asemenea iti recomand sa mergi la un doctor, nu e nimic rau in asta.Doar nu iti este rusine, acum!
Iar cu faza cu iaurtul, mai bine stai cumintelaughing