| felinas a întrebat:

au trecut 20zile de cand m-am operat de apendicita (operatie clasica), iar devreo saptamana m-a luat o raceala (tuse, dureri de cap, nas infundat si dureri in gat ). Acum de la tuse am dureri intepatoare in zona operatiei care coboara cu intepaturi prin zona ovarului dreapta, iar operatia sa inrosit pe langa taietura. Ce poate fi? Un sfat mi-ar fi de ajutor, va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mabo a răspuns:

Pai te doare din cauza ca rana nu s-a prin bine si cand tusesti te incordezi si rana da sa se desprinda.in primul rand trebuiesa skpi de tuse.de asta s-a si inrosit.multa bafta si insanatosire grabnik! funda pls? sarbatori fericite!

| antonio98 a răspuns:

Si eu am fost operat dupa operatie ai o imunitate eu am patit astea doua lucruri: 1. Am facut o raceala ca si tine iar asta mi-a scazut imunitatea de tot.
2. La interval de 2-3 zile am facut varicela ( poti face pojar varicela varsat de vant rujeola ETC.)
Dar consulta un medic