| felinas a întrebat:

acum 5luni am fost operata de apendicita flegmonosa(operatie clasica).Operatia este rosie,umflata si tare la palpare, dar cel mai rau este ca a inceput sa ma doara abdomenul in dreapta deasupra operatiei in zona buricului.Durerea este mai intensa (ca niste ace in acel loc )mai ales la efort fizic. Mentionez ca am un servici care presupune efort fizic.Va multumesc. O zi buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Cea mai buna sugestie ar fi sa te duci sa consulti un medic(prima data ar fi cel de familie care iti da trimitere unde este nevoie) sau direct la medicul care te.a operat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga du-te urgent la doctor si zi ca ai dureri
gandim logic ok?
orice durere inseaman ceva de rau nu vindecare
nu vreua sa te sperii dar du-te urgent la doctor...

| UNcopac a răspuns:

Cine te-o pus sa te operezi la medicii astia de 2 bani?

| felinas explică (pentru UNcopac):

Nu puteam sa nu ma operez caci aveam dureri mari cu toate ca nu m-am dus imediat cum am aflat (mie foarte frica de doctori si spitale)