| biencutza_7855 a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu gatul umflat de abia mai pot vorbi si ma doare si cand inghit.Mentionez ca mi-am scos amigdalitele. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Buna! Poti incerca un medicament de tip Trachisan. Ar fi bine sa mergi la medic, sa ti ia un exudat faringian. E posibil sa ai nevoie si de tratament antibiotic. http://www.i-medic.ro/boli/faringita-streptococica-acuta Multa sanatate!

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy cred ca ai facut laringita, ti se usuca si gura? cel mai bine e sa fa sa faci pauza vocala sa nu strigi, sa nu tipi, ceaiuri caldute de lamaie cu miere de albine, iar daca persista, consulta medicul de fam, ori dai un tel.papa si insanatosirehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa chiulesti de la scoala.si nu stii cum.sigur asta este.

| SmekerasuxD a răspuns:

Pai ai rosu in gat bea un ceai cald cu lamaie stai in pat si nu mai te du la scoala.insanatosire grabnica