| Marioforever22 a întrebat:

azi m-am tuns si aia care m-a tuns, ma ciupit/taiat putin cu foarfeca, o zgarietura dar a iesit putin sange, mi-a pus acolo niste alcool medicinal, si dupa eu am mers pana la urgente sa le explic problema, si mi-au facut o injectie antitetanos si m-au bandajat, eu am mers la Urgente exact dupa ce am iesit de la frizerie/coafor. As vrea sa stiu daca exista riscu sa ma infecteze cu ceva virusi gen hepatita, hiv etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Deci ai fost la urgente, ai intrebat exact ce zici aici. de ce dracu mai intrebi si aici daca aia de la urgente care sunt specialisti ti-au zis ca nu ai ce pati?

| Marioforever22 explică (pentru JohnnyBi):

Intreb deoarece aceia poate nu spun tot pentru ca nu vor sa ma sperie

| JohnnyBi a răspuns (pentru Marioforever22):

Nu, aia nu mint doar sa te faca pe tine fericita. sunt obligati sa spuna adevarul pentru ca unele boli cu transmitere prin sange pot fi fatale si aia ii face pe ei infractori. asta ca unele boli pot fi tratate deci nu au motive sa te minta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Marioforever22):

Urmaresti cam multe filme.

| darrio2007 a răspuns:

Nu patesti nimic.Stai linistit(a). Bunicu` cand se mai taia dadea cu tarana(pamant din curte).Si a trait pana la 87 de ani.

| trixiiie a răspuns:

Calmează-te, nu te infectezi cu nimic. Ți-ar fi spus, e datoria lor să o facă.

| Roxanutza2000 a răspuns:

Daca ti-au facut acea injectie antitetanos nu iti face griji! Nu iei niciun virus~