| cristian100 a întrebat:

Care e mai buna metoda de slabit : alergat, plimbat, mers cu rolele, mers cu bicicleta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Toate la un loc (nu e bine sa te axezi doar pe unul, le combini), de fapt, orice tip de sport slabeste daca tii cont si de alte chestii si ai grija de dieta.

| mona a răspuns:

Alergatul e cea mai buna metoda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este MISCAREA de orice fel, nu conteaza, conteaza sa nu fii sedentar.
Te pup!

| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Alergatul este cea mai buna metoda de a slabi +daca mananci sanatos slabesti mai repede!winking

O zi frumoasa si spor la slabit! wave

| cristian100 explică:

Si eu la cine sa dau funda ca toti m-ati ajutat laughing

| Maravilla a răspuns (pentru cristian100):

Logic ca mie... mai si intrebi... laughing

| Maravilla a răspuns:

In nici un caz sa nu te imbraci gros si sa alergi laughing poate doar daca cari cu tine doua galeti de apa sa te hidratezi...
DE LA TRANSPIRATIE NU SLABESTI PIERZI DOAR APA! care se vede pe cantar pana cand bei 2 pahare de apa si cantarul va arata la fel...

Sooo... RUN FORREST RUN! De departe cea mai buna modalitate!

| anca2002 a răspuns:

Eu zic ca toate dar iti mai dau o varianta foarte eficeenta imbracate foarte gros si alearga happy

| cristian100 explică (pentru anca2002):

Dece sa ma imbrac gros?

| IulycaIULY a răspuns:

Cel mai bun pentru slabit este sportul in sine..nu poti alege doau un singur exercitiu pentru a slabi. Este nevoie de o serie de exerciti http://m.eva.ro/article/view/?id=39101
Sper ca ti-aa fost de ajutor.

| Iln a răspuns:

Buna!
Alergatul, mersul pe bicicleta dar si o dieta de care cat de cat sa te tii! Dau roade 100%, impreuna.