| zmenta1994 a întrebat:

Care este o metoda mai buna de slabit? Aerobic sau alergat? Astept parerea voastra. fundita

5 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Eu cred ca daca le imbini pe ambele e cel mai bine.Slabesti mai repede.

| costyn162 a răspuns:

Cred ca nu conteaza. Orice tip de sport practicat este pozitiv, sanatos, si nu merita sa alegi intre ele. Pur si simplu ce iti este mai usor sau mai placut. Important e sa nu pierzi timpul alegand intre 2 sporturi.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Du-te la prășit!
Du-te la prășit! Nu glumesc.
Du-te la prășit!

| anca_1934 a răspuns:

"Aerobic" inseamna "cu oxigen" si exercitiile aerobice implica mai multi muschi - de exemplu cei ai picioarelor - angajati in activitate continua. Cei mai multi culturisti, ca si alte persoane active care se antreneaza in mod regulat, efectueaza anumite tipuri de aerobic. Frecventa si durata sedintelor de aerobic sunt legate de scopurile imediate.
Alergatul este un exerciţiu cardiovascular foarte bun, te va ajuta să slăbeşti şi va creşte rezistenţa organismului la stres, efort şi boli.

| LivasX a răspuns:

Parerea mea este ca alergatul te ajuta cel mai mult sa slabesti