| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU ce alimente nu ar trebui sa consum si ce alimente ar trebui sa consum pentru o viata sănătoasă si sa nu mai am probleme cu acneea? DAU FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Accnea e ceva normal dar se stie ca zaharul ar putea ( ipotetic ) cauza agravarea ei, totul e sa manci cat mai putin, orice dieta care avea 1000 de calorii sa mai putin avea acelasi rezultate bune, fructe,legume,carne,evitarea zaharului si a alimentelor gen dulciuri,chipsurii alte otravi facute de om,e bine sa manci cat mai bio posibil daca ai sansa asta, desigur o viata activa culturismul ajuta la inima, masa musculara previne multe boli si cardio desigur, sa nu uitam ca si poluarea dauneaza organismului si radiatile astea de la aparatele electronice desi evita sa ti telefonul non stop la ureche sau in mana nu e bine, opreste gps, 4g etc ca dauneaza grav sanatati, pentru creier e bine sa faci excertiti sa inveti o limba straina ca stimuleaza creierl, isi recomand limba germana foarte bine stimuleaza creierul

| CuriousStuff a răspuns:

Mananca cat mai diversificat si multe fructe si legume. Nu face exces cu nimic si poti sa mananci orice. Nu e neaparat asa de important ce si cat mananci. Ca una e sa mananci 2kg de carne pe zis si 3 de legume si fructe si sa stai toata ziua in pat, si alta e sa mananci aceeasi cantitate dar sa faci un sport de performanta. Asa ca e important tot stilul de viata, nu doar ce mananci. Acneea nu e provocata de ce mananci. E provocata de hormonii care se manifesta pe la varsta adolescentei. Asa ca nu iti pot garanta ca daca mananci doar sanatos o sa scapi de acnee. Dar un regim sanatos de viata e bun pentru alte multe motive, nu pentru acnee.

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaElena85 a răspuns:

Buna iți recomand loțiunea pentru ten, crema de pelin și săpunul cu scorțișoară de la Nera Plant.

http://www.neraplant.ro/......en-150ml//
http://www.neraplant.ro/produs/crema-nera-plant-cu-pelin-40g/
http://www.neraplant.ro/......cacao-60g/

| Alexandra489 a răspuns:

Pai in primul rand ai nevoie de vitaminele a c si e..trebuie sa mananci ciuperci, seminte de floarea soarelui, nuci, leguminoase..si nu mai stiu. sper ca ti.am fost de ajutor.

| Katze a răspuns:

Pentru acnee ar trebui sa nu mai mănânci lactate. Te asigur ca merge. Mama e dermatolog si imi zice si mie. Dar pe langa asta trebuie sa te dai cu o crema adecvata pielii tale.