| Pacienta a întrebat:

Ce parere aveti despre spalaturile vaginale?
Am inteles ca sunt bune si nu prea, deoarece ele pot afecta mai mult organismul; ciuperca, infectia a. s. m. d raspandindu-se.
Ast raspunsuri, conteaza pentru mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spalaturile vaginale nu se fac in mod obisnuit fiindca distrug echilibrul vaginal si duc la infectii cu ciuperci. Se fac numai in timpul tratamentelor recomandate de medic sau dupa act sexual in cursul menstruatiei (adica foarte rar).

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Sunt bune dar nu facute des, o data pe saptamana sau la 2 saptamani, cam asa sunt indicate

| Dootzy a răspuns:

Da,sunt foarte bune,mama mea face si i s-a curatat inauntru,iar daca ai vreo rana inauntru, daca iti faci o spalatura cu ceai, o sa treaca.

| Pacienta explică:

Ele sunt bun si bine facute doar cand sunt recomandate de medicul ginecolo, stiu eu. Dar raspandesc sau nu infectia, sunt necesare sau infectia se trateaza si fara?