| luisa6 a întrebat:

Bună TPU, ciclu mi-a întârziat 15 zile iar de 1 săptămâna şi ceva mă tot dor sfârcurile când le ating sau le strâng, menţionez că am ciclu neregulat de vreo 5 luni din cauza dereglărilor hormonale, care ar putea fi cauza durerii de sfârcuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Hmm. Problemele hormonale trebuie văzute de un endocrinolog.
Nu ai ce face. Musai să mergi și să faci niște analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adică te dor sfârcurile? Sau te doare tot sânul? Dacă te dor sânii, se mai întâmpla înainte sa fi vina. Dar dacă pana acum nu ți s-a mai întâmplat asta, înseamnă ca nu e chiar Ok. Ar trebui sa faci niște analize

| luisa6 explică (pentru anonim_4396):

Sânii sunt sensibili la atingere iar sfarcurile dacă le ating sau presez puţin pe ele mă dor şi niciodată nu m-au durut sânii nici înainte de menstruaţie nici în timpul ei