| RoNaldo_DeNys_1992 a întrebat:

cred ca e a 4-a intrebare despre greutate laughing.
De poimaine vreau sa incep dieta mea, cred ca are vreo 1200 calorii pe zi :

Dimineata :Un pahar de lapte(250 g), jumate de grepfuit(200g)
La pranz: un oua fiert tare, o salata de castraveti cu rosii ca sos otet si lamaie stoarsa + o felie pe paine neagra
Gustare: un mar si o portocala
Cu o ora inainte de cina un pahar de lapte (250 g)
Seara : o ciorba de pui + o felie de paine neagra(sau jumate depinde cum mi-e foame)
Cu dieta asta + 20 abdomene zilnice + 20 genoflexiuni zilnice + un exercitiu : sa stai pe varfuri cu mainile ridicate de 2 ori la distanta de 6 ore tura, o tura 15 minute cat pot slabi intr-o saptamana / doua sau chiar o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Da depinde de organism.Nu cred ca poti da din prima mai mult de 2-3 kg pe luna.Incearca sa inlocuiesti gustarea cu un pahar mare de apa; bea apa inaintea fiecarei mese.

| steffyboy a răspuns:

Depinde cat vrei sa slabesti.Baga si alergari 30 min pe zi sunt foarte bune.

| HighParadox a răspuns:

Eu as spune mai bine sa nu mananci seara paine, ci dimineata si seara mai bine mananca un morcov sau eu stiu, ceva leguma/fruct in loc la paine.Iar abdomene poti sa faci in serii, flotarile te-ar ajuta. intr-o saptamana, doua nu stiu sigur daca slabesti mai mult 2, maxim 3 kg ca nu prea ai cum dar daca tii mai mult si mai putin drastic dieta e mai sanatos si da roade mai repede(din proprie experienta iti zic).

| Martsje a răspuns:

Cred ca alimentele nu au fost distribuite bine fiecarei mese ( spre exemplu oul trebuie mancat dimineata) pentru ca astfel vei avea un mic dejun lipidic ( ou + un pahar de lapte). Nu e indicat intr-o dieta sa amesteci lipide cu glucide la aceeasi masa. Te poti informa mai mult de pe site-ul http://www.dietamontignac.ro/dieta-montignac
cred ca te vei lamuri singur
Succes oricum!

| Martsje a răspuns:

Am inceput si eu de cateva saptamani sa urmez acei pasi pentru ca un nutritionist mi-a recomandat sfaturile lui MICHAEL MONTIGNIAC.