| Geanynna a întrebat:

credeti ca dau rezultate bune aparatele dentare mobile? eu am dintii destul de drepti, cu exceptia unui canin care este putin iesit in afara. credeti ca mi-ar fi de folos un aparat dentar mobil avand in vedere ca am 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Masca100 a răspuns:

Buna Geanynna!
Iti spun sincer ca si eu am purtat un aparat dentar fix timp de doi ani, si chiar de curand mi l-am dat jos.Acum port unul mobil pentru stabilizare dintilor si crede-ma ca a meritat.Acum am dintii simetrici asezati pe linia medianei.Am avut aceeasi problema cu un canin(de ziceai ca am un dinte de vampir),varsta care ai specificat-o in intrebare este foarte buna,deoarece dinti tai sunt inca in evolutie, si nimic nu e stabil ca sa nu poata fi corectata aceasta problema.
Totodata te sfatuiesc sa consulti un medic stomatolog, deoarece problemele variaza de caz la caz.
Succes si sper sa-ti fi fost de folos!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Numai stomatologul, in urma consultatiei, poate decide daca aparatul necasar va fi mobil sau fix. La varsta ta, caninul "rebel" mai poate fi inca aliniat celorlalti--- asa ca, lasa-te pe mana specialistului! Numai bine!

| oanceabogdanandrei a răspuns:

Eu am purtat aparat dentar mobil, la mine a avut efect acum am dantura perfecta.

TRIMITE MAI DEPARTE ACEST SERVER CS 1.6 : regele-cs.nobody.ro:1