| Диана a întrebat:

Cum pot scăpa mai repede de răceală? straight face
Mulţumesc. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de lămâie îndulcit cu miere.
La un litru de apă o lămâie medie, tăiată cubulețe și când a fiert apa o pui și mai lași la fiert timp de un minut.
O îndulcești cu 2-3 lingurițe de miere și ceaiul obținut îl consumi de-a lungul zilei.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Sinedd a răspuns:

Du-te la medicul de familie.

| xl0llip0px a răspuns:

Apa cu sare de mare e foarte eficienta.ieri am racit deabinelea.noroc ca mama e doctor si stie ca sa faca.umpli cada cu apa dupa care o parte din cutia cu sare este turnata in apa.astepti 2 minute sa se dizolve un pic si te culcu in cada astfel incit tot gatul sa se afle in apa. sper ca o sa te ajute =) insanatosire gravnica =)

| OliviaHoran a răspuns:

O baie fierbinte, un ceai cu miere

Stai in pat, transpiri si a doua zi o sa te simti mai bine.
Insanatosire grabnica!big grin

xoxo GossipGirlwinking

| pink96 a răspuns:

Bea mult ceai de musetel(dimineata si seara) big grin eu asa am facut si in 3 zile deja nu mai aveam probleme happy

| a3m1n a răspuns:

Eu iti recomand ca 3-4 zile sa stai in casa sa nu mai iesi pe afara si daca e o urgenta sa te inbraci bine si sa te duci la farmacie sa ceri medicamente pentru raceala si sirop pentru tuse (daca e necesar daca tusesti)