| sacrantolove a întrebat:

Cum te simți prima oara cand fumezi (prima țigara)? Te ia amețeala? îți vine sa vomiți? tușesti?

La cel mai detaliat raspuns dau FUNDĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bestview a răspuns:

Fumatul, cu toate ca nu te as incuraja dar prima tigara ai grija sa fie ceva mai usor, dunhill alb, ceva slime, metoda veche de a trage in tine este sa pui: hiii caii mei caruta mea dupa, asta dupa ce ai tras fum in gura, dupa prima tigara o sa te ia ameteala si o sa tusesti putin, la a doua tigara sunt sanse sa te doară capul, sa ai apa langa tine.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De obicei la primul fum tusesti, te ineci, dupa aceea se obisnuiesc plamanii.
Eu iti zic ca unul care a fumat jumatate in viata lui ca nu este ok sa fumezi.
Si cand mergeam oboseam, acum de cand m-am lasat (7 luni) sunt un alt om.
Tigarile nu sunt bune deloc, altfel as fi fumat 3 pachete pe zi doar din placere.
Unde mai pui ca la inceput o tigara pe zi iti este de ajuns dupa cateva zile/luni nici 10 pe zi nu iti mai satisfac pofta de nicotina, de aceea sunt droguri, pentru ca treptat este nevoie sa le inmultesti pentru a avea acelasi confort pe care il aveai la inceput cu o cantitate mult mai mica.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca inca nu ai fumat deloc, îți dau un sfat: nu căuta sa afli răspunsul din experienta.Te-ar costa atât financiar cat si din punct de vedere al sănătății.

| Vikaa a răspuns:

La prima tigara ma inecasem cu fumul, si la a 2-a mi-a fost rau, incercasem Malboro de menta si am avut stari de greata, daca te apasa curiozitatea fumeaza si tu.

| Vali215 a răspuns:

Dacă e o țigară normală nu o sa ți se întâmple nimic din ce ai spus. Pot doar să-ți spun ca m-am lăsat de fumat după 4 ani și e cea mai bună alegere. Nu e nimic cool în treaba asta. Mi-am distrus dantura și am pierdut o grămadă de bani din cauza lor. Știu că mulți sunt curioși să vadă cum e să fumezi, dar după un timp o să vezi că ai făcut o alegere greșită.
Mă gândesc ca te asteptai sa vezi un astfel de raspuns laughing. Iată ca eu sunt cel cu genul ăsta de răspuns.