| AnonimRD a întrebat:

Cum te simti cand fumezi prima data adica iti e rau vomiti te ia ameteala? Dau funda raspunsului cel mai explicit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Depănăm amintiri big grin

Prima dată am fumat pe ascuns, la banchetul clasei a 4-a. Știu, am fost destul de mic in acea perioadă, dar curios fiind, n-am ezitat. Și ce-am fost nevoit sa fac in situația aceea? Să iau "chiștocul" aruncat de un trecător și să-l termin laughing. Când am început să trag din acea țigară fum, simțeam cum mă arde în piept ceva..., a fost o senzație ciudată, dar totuși plăcută. Țigara mi-a creat o stare de confort, m-am simțit dintr-odată mai stăpân pe mine, parcă am depășit toate obstacolele. Nu mi-a fost rău, a fost chiar plăcut și mentolat. Este adevărat, nu suportam fumul de țigară, de aceea aveam tendința de a mă îneca cu fum.

E plăcută pe moment, deoarece te calmează (psihic). N-ar trebui sa te încurajez să fumezi pentru că nu este sănătos, chiar daca sistemul tau respirator poate suporta țigara. Eu nu fumez, am avut tentative, dar am renunțat pentru că nu-și aveau scopul. Până la urmă, îmi pot stăpâni stările de unul singur, nu cu ajutorul unei țigări.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Tyberiu2000 a răspuns:

1. Simți o apăsare puternică pe piept și un gust amar în gură.
2. Te simți ca și cum ți-ai irosi viața pe vicii care ști că dacă o să continui, doar o să îți riști sănătatea și banii, pe ceea ce crezi tu că e un mod bun de relaxare sau o modalitate de a arăta cât de la modă ești...

| PetruZMihai a răspuns:

Fix ca pu.a

| MunteanuBianca a răspuns:

Pe mine de exemplu m-a luat amețeala și senzația de vomit prima dată iar senzația de vomit și de amețeală a durat cam in jur de o oră.