| Lolfgsssdggds a întrebat:

Dacă am o rana deschisă la picior pot intra intr un bazin la piscina? Apa este întotdeauna curată..ma pot alege cu o infecție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Mai bine nu

| Jager a răspuns:

Indicat ar fi sa-ti tratezi rana si sa o bandajezi. La prima impresie, orice piscina are o apa limpede dar chimic cine stie ce mai face prin apa aia..Recomandat e sa nu intrii in apa pana nu se inchide rana sau nu o bandajezi, tratezi cum trebuie pentru ca e posibil sa te alegi cu infectii.

| Danutza811 a răspuns:

Daca apa este curata atunci nu ai de ce te teme insa daca tii piciorul in apa mai mult de 15 minute rana se va prinde mai greu. Mai bine puneti un plasture adeziv pe rana.