| Lolfgsssdggds a întrebat:

Dacă am o rana deschisă la picior si intru in piscina risc sa ma aleg cu o infecție?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu doar ca risti sa te alegi cu o infectie ci si cu cine stie ce boli. Eu zic sa stai linistit acasa, multe iesiri la psicina se vor arata, ca doar e cald afara.

| Shriti a răspuns:

Da, apa este un mediu excelent de dezvoltare a bacteriilor, care mai de care. Aceste odata ajunse in organism pot duce la diferite boli infectioase, pot incetini lecuirea ranii si inca cine stie ce. Mai bine nu risca, asteapta sa treaca.