| anooooooonim a întrebat:

Buna TPU happy... daca un dinte s-a rupt de la jumatate exista posibilitatea ca acesta sa fie lipit inapoi de catre stomatolog? doresc un raspuns cat se poate de rapid..multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Da...se poate lipii inapoi. Cel putin mie pe la 14 ani mi-a lipit dentistu dintele la locthinking

| AndreLove a răspuns:

In primul rand cati ani ai? Daca esti destul de mare incat sa iti schimbi dantura schimba acel dinte la dentist, daca esti prea mic/a nu pot sa-ti dau un raspuns sigur, dar raspunsul meu nesigur daca esti mai mic/a du-te la dentist si iti face o plomba pentru a`l lipii.

| anooooooonim explică:

Pai am de gand sa il schimb, dar e o urgenta, acum vreau doar ceva periodic, ceva ce poate sa imi fac intr-un timp cat mai scurt...iar api, cand voi putea il voi schimba