| totElodia a întrebat:

De cateva luni am o 'mica' problema cu cosurile. Din pricina cosurilor stoarse prea mult (recunosc) mi-au ramas niste semne rosii destul de evidente. Ce masti naturale, ce remedii imi recomandati pentru a scapa de ele? As dori parerea unei persoane care a incercat pe cont propriu asta, sau a celor in cunostinta de cauza. P. S: aceste semne sunt rosii la propriu, din pricina faptului ca, odata stoarse (prea mult) mi-a dat sangele, iar apoi am luat coaja... Pe langa asta mai am o problema cu alte semne, maronii lasate tot de cosuri... Remedii? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Iti recomand apa termala de la avene! Vindeca leziunile si tateaza iritatille tenului cu probleme. Este recomandata chiar de medicii dermatologi! O folosesti dimineata si seara pe tenul curat!

Răspuns utilizator avertizat
| Avaya a răspuns:

Poate o sa razi de mine da eu mananc o bucatica de drojdie si nu am nici un cos inainte aveam si eu problema tablushing

| marinafox a răspuns:

La l'oreal sunt niste masti foarte bune. Chiar daca dai un ban sti ca nu-l dai degeaba. Dar ai grija sa nu te dai seara si sa nu te speli pentru ca iti usuca foarte rau pielea. Deci te dai seara dupa ce te speli pe fata, stai 10 minute in care poti sa-ti faci masaj cu palmele pentru a deschide porii, apoi te speli si eventual te dai cu o crema nu foarte grasa. De preferat, speciala pentru fata.

| Smokecloud a răspuns:

Ce`l mai bine apa si sapun si seara cand te culci dai cu pasta de dinti pe cosuri stai cateva minute cu ea, las-o` sa se usuce si apoi spala-te si dimineata o parte din cosi nu vor mai existahappy; daca nu cel` mai bine du-te la un doctor dermatolog si te va rezolva cu problema