| totElodia a întrebat:

De cateva luni am o 'mica' problema cu cosurile. Din pricina cosurilor stoarse prea mult (recunosc) mi-au ramas niste semne rosii destul de evidente. Ce masti naturale, ce remedii imi recomandati pentru a scapa de ele? As dori parerea unei persoane care a incercat pe cont propriu asta, sau a celor in cunostinta de cauza. P. S: aceste semne sunt rosii la propriu, din pricina faptului ca, odata stoarse (prea mult) mi-a dat sangele, iar apoi am luat coaja... Pe langa asta mai am o problema cu alte semne, maronii lasate tot de cosuri... Remedii?

1 răspuns:
| DdoarEuuu a răspuns:

Pai eu ca sa scap de cosuri.imi dau cu lamaie pe fata este cea mai buna.
-Iei o lamie o tai in bucatele mici da sa raman si miez nu numai coaja si te dai pe fata.(da ai grija ca ustura un pic, inseamna ca isi face efectutongue). dupa ce stai cu lamaia pe fata. sa se usuce sau (stai cu ia pe fata cam 10-20 de min )
dupa de limpezesti pe fata cu apa te stergi cu un prosop curat ( sa ai prosopu tau propriu ) mai ales de fata. dupe ce te.ai clatit da c sapun Dave sau Prottex sunt cele mai bunde te stergi si e dai cu o crema de fata. de recomandat de la avon sau nivea...

Succesbig grin