| Deea_2581 a întrebat:

De ce atunci cand ma asez cu picioarele sub mine imi amortesc foarte repede si chiar si mainile?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând nu este o poziție bună pentru circulația periferică și o carență de săruri minerale.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Normal sa-ti amorteasca, mai repede sau mai tarziu, caci vasele de sange si nervii picioarelor sunt presati intre corp si planseul dur al oaselor membrelor.

NOname
| NOname a răspuns:

Ai circulatia putin mai proasta. Si eu de multe ori patesc la fel.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Se poate intampla acest lucru la acele persoane care au regim de lucru in pozitia de sezut[pe scaun], motiv pentru care in momentul cand asezam picioarele sub noi aceste sa ajunga in situatia sa amorteasca, bine poate fi vorba si de o circulatie proasta in zona picioarelor.

| cristi202 a răspuns:

Circulatia deficitara la nivelul picioarelor. Eu am fost sportiv, am alergat mult si mereu am facut multa miscare, insa intotdeauna am patit ca tine - nu pot sta mai mult de trei minute fara sa imi amorteasca picioarele cind le tin sub mine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla din cauza ingreunarii circulatiei sangvine, deoarece se apasa pe vasele de sange din picioare. Numai bine!