| Bianca777 a întrebat:

De ceva timp am ceva bubite pe mana dreapta, iar acum am observat ca sunt iesite in relief si au in varf un punct rosu, cat un varf de ac. Pot fi pete? Acestea ce semnaleaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AL_ID_2000 a răspuns:

Nu sunt petesii. Ai o iritatie mai mult ca sigur. Mi se inatmpla si mie. Pune.ti alcool mentolat pe mana sau o crema speciala, cere la farmacie.

| AL_ID_2000 a răspuns:

Probabil ai o iritatie. Pune pe mana acolo unde ai bubita niste alcool mentolat. Daca nu, mergi la medic

| Bianca777 explică (pentru AL_ID_2000):

La medic am fost acum o saptamana, mi-a zis ca am dermatita Dar am citit pe net ca petesiile nu dispar la presiune si nici a mele nu dispar