| Lala20 a întrebat:

Hei. Am observat ca atunci cam stau dreapta mai ales, coastele din partea stanga (ultimele, flotantele- din cate imi pot da seama, dar posibil si cateva de-ale sternului) parca sunt mai iesite in relief straight face si cand pun mana se observa.initial credeam ca imi imaginez doar, dar mi-e teama ca intr-adevar sunt deformate, sau ceva. Aveti idee ce poate fi cauza? Funda pentru cel mai bun rasp!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Muppet a răspuns:

S-ar putea sa ai scolioza. Iar cauzele nu se pot stii sigur pentru ca asta se dobandeste in timp. Fugi repede la un chirurg. Nu te speria ca daca intr-adevar ai scolioza, poti face kinetoterapie si ti se vor indrepta ca defat s-ar putea sa ai coloana deformata. Du-te si fa o radiografie sa vezi ce ai.

1 răspuns:
| monk a răspuns:

Pai...sfatul meu este sa te duci la un doctor, si vrei afla ce ai. Parerea mea este ca pozitia in care stai iti scot oarele in relief si nu este nimica grav