| CatalinPTM a întrebat:

de ceva timp mi-au aparut riduri sub ochi, am 13 ani si sunt baiat, de la ce au aparut? cum scap de ele? imbatranesc repede? laughing
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Se numesc cearcane, inseamna ca stai pana tarziu si nu te odihnesti suficient.
Stai linistit, nu are legatura cu imbatranirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Esti prea tanar, nu ai cum s ai riduri de la o asa varsta frageda!
Cel mult poate sunt cearcane.
Trebuie sa te odihnesti mai mult.
Te pup!

| RobDogg a răspuns:

Poate esti prea stresat, chill out dude.

| CatalinPTM explică (pentru RobDogg):

Sa stii ca eu sunt mai mereu stresat laughing din cauza ca incepe scoala... straight face

| RobDogg a răspuns (pentru CatalinPTM):

XDD I digg, pai incearca sa te relaxezi si odihneste-te mai mult, eu am 15 si am si eu niste riduri la ochi, dar nu foarte accentuate.