| Akyy a întrebat:

Buna TPUhappyhappyhappy de curand m-am operat d apendicita si am dureri mari de cap de la anestezie si nu stiu cum s ale fac fata cryingcryingcrying ajutor dau funda:X:X:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lightmeup a răspuns:

Buna! Dupa ce te-ai trezit din anestezie nu trebuia sa-ti fi miscat capul. Cand m-am operat mama m-a tinut de cap sa nu-l misclaughing, deoarece stia, pentru ca atunci cand s-a operat si tata, el l-a miscat si l-a durut capul, iar doctorul i-a spus ca medicamentele nu au nici un efect asupra durerii de cap de dupa anestezie si ca sfat, i-a spus sa bea cafea tare cu whisky. Dar in general aceste dureri nu tin mai mult de 2 saptamani de la operatie.
Insanatosire grabnica!

3 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

Ia un medicament usor, cunoscut de cand lumea -ANTINEVRALGIC! Poti sa iei 3, 4 pe zi, dar numai daca durerea este de nesuportat.Bea multe lichide,supe,ceaiuri,apa,limonada,ca sa elimini toxinele acumulate in urma anesteziei.Fa si plimbari usoare in aer liber. Sper ca nu te-ai miscat imediat dupa operatie, vreo ora! Daca da, trebuie sa iei neaparat legatura cu medicul anestezist si sa-i spui acest lucru si ca te doare rau capul!

| Tau_SuperErou_1995 a răspuns:

Nu vad ce efecte ar avea anestezia la cateva zile. oricum, ia niste calmante de durere, sau, cu cele mai putine riscuri, ia doua aspirine, sau un nurofen, ibuprofen. Daca tot nu te lasa eu zic ca ar fi mai bine sa vorbesti cu un medic.

| CreepyCrow a răspuns:

Va trece cu timpul