| nIeee a întrebat:

Operatia de fimoza doare? Am 13 ani si am mai fost operat de apendicita (n-am simtit nimic) Dar nu stiu cum e la fimoza te doare dupa ce te trezesti? Te ustura cand te urinezi? Si de anestezie este locala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Whitecore a răspuns:

Bai eu tocmai azi am facut-o si toata faza e ca mie prima data mi l-a dat peste cap dupa care mi-a facut 2 anestezii in zona penisului si a lucrat timp de 20 de minute.Toata operatia dureaza 20 de minute daca ii spui de anestezie locala (adica cea de mai sus), daca ceri generala ramai si dormi in spital pana a doua zi. Dupa anestezia locala incepe sa stearga zona si pune un lichid sa amorteasca penisul dupa care iti taie o pielita pe care nu o simti si iti baga niste sarma din aceea medicinala care din cate am inteles se topeste sau ti-o scoate el la control eventual dupa o saptamana.Eu nu am ajuns sa mi-o scoata, dar la scoaterea acesteia nu simti nimic, probabil o usturime foarte mica.
In rest dupa pleci acasa, dar cand urinezi prima data cica te ustura putin sau ceva de genul, dar eu n-am simtit nimic.
Bafta, sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Nu doare, iti face anestezie pe viu. in 10-15 min e gata, nici atat happy

| nIeee explică (pentru djdani2010):

Si cumva mai stai in spital? Adica sa te recuperezi?