| anonim_4396 a întrebat:

De curand v-oi fi operat de hernie inghinala si am doua nelamuriri:
1. La ce ajuta plasa folosita dupa operatie?
2. Dupa cat timp mi-as putea relua antrenamentele la sala?

Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Moonlight123 a răspuns:

Plasa dupa operatie ajuta la recuperare, sa se inchida bine operatia si sa nu ai probleme sa se deschida mai tare si antrenamentele cam dupa 6. Stiu oricum ca o perioada destul de lunga nu ai voie efort.Intreaba doctorul ca el iti va da un raspuns mai corect si sigurwinking Bafta

1 răspuns:
| ZCXCV a răspuns:

Eu spun ca te-ar ajuta mai mult daca ai intreba doctorii.