| BerarMadalina1996 a întrebat:

Buna TPU! De vreo 2-3 ani am descoperit ca am 2 umflaturi in piept, ambele in partea stanga! Una este sub clavicula si cealalta mai jos.Tin sa mentionez ca sunt tari si fixe.Pana acum nu ma deranjau dar de vreo 2 zile simt uneori ca un junghi sub cea de-a doua umflatura. Urmeaza sa imi fac programare pentru radiografie insa pana atunci sunt foarte ingrijorata.Nu stiu daca au legatura cu sanul, eu avand si fibroadenoame la ambii sani sau mi-au aparut in urma faptului ca dupa ce am nascut sanii mei s-au lasat foarte tare.Ma gandesc ca ar putea fi ganglioni sau lipoame de grasime...Incerc sa nu ma gandesc la ce e mai rau.Nu stiu dupa ce primesc radiografia la ce medic ar trebui sa merg... Daca a mai trecut cineva prin asa ceva astept cateva sfaturi.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa nu mai fii negativa si sa gandesti al ce este mai rau, ca-ti induci stres inutil.
Mergi la medic si vezi ce analize ti se dau si gandeste pozitiv, ca nu mori maine din atata lucru.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai ok e sa astepti pana ce primesti rezultatul radiografiei. Daca nu te-ai ingrijorat atatia ani, desi ar fi trebuit sa te interesezi ceva mai devreme, inca de cand au aparut, faptul ca stai acum si e ingrijorezi cateva zile nu va rezolva nimic. Nu are sens sa te stresezi pana nu stii nimic concret.