| TraficanthaDePufuletsi a întrebat:

Hei TPU straight face Am o mare problema. Imi cade parul foarte tare straight face Toata casa mea e plina de par de al meu. Am auzit ca parul iti cade si de la stres? De 1 luna plang intruna straight face. Ar putea fi asta cauza crying? HELP ME nu stiu ce sa mai fac sa numai imi cadacrying Mama mea mi-a zis ca e posibil sa se regenereze adica imi creste alt par. Deci TPU ce sa fac sa numai imi cada crying

Răspuns Câştigător
| zuzica93 a răspuns:

Da parul cade de la stres, ca nu-l alimentezi bine, el trebuie hranit... da si e posibil si ce a zis mama ta, ca se regenereaza, dar nu cade destul de mult
daca vrei incerca retzeta mea cu ulei de ricin, vitamina a si galbenusu de la ou
ulei de ricin si vitamina a gasesti la farmacie(in jur de 5 lei)
pui intr-un castronel mic, galbenusu de la ou, jumate din sticluta cu ulei de ricin si jumate din sticluta cu vitamina a, si apoi le amesteci, si iti dai la radacina asa treptat, tot capu(si in spate si in fata)poti sa dai si la varfuri daca le ai despicate, apoi masezi timp de 1 min scalpu, si il lasi cam 1 ora sau doua, pana se intareste si apoi te speli abundent, cu sampon, balsam...
eu fac retzeta asta de vreo jum. de an si nu imi mai cade(adica 3 fire pe zi) si ma fac cu retzeta asta de 2 ori pe saptamanabig grin
sper ca ti-am fost de ajutor
fundabig grin

8 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Cumpara de la plafar samponul de la Corona cu henna. Iti intareste radacinile si ii mai da parului si reflexe aramii-roscate. La mine a functionat, am fost multumita de el si cred ca o sa revin la el din nou.
http://static.cauti.ro/......_342_1.jpg
E vreo 15 ron.

| glamour a răspuns:

In general e normal sa-ti cada cam 100 de fire pe zi
poate fi si din cauza stresului
calmeaza'te

| ledzeppelin a răspuns:

Am aceeasi problema.
1. e de la varsta
2. evita folosirea placii, feonului, ondulator etc
3.Nu te spala foarte des pe par
4.mama ta are dreptate
5.Iti poti lua un sampon. Este unul pe care scrie ''sampon pentru stimularea cresterii parului cu urzica''
6. Du'te la un coafor sa iti aplice un tratament
7.asta e o chestie mai mult psihica. poarta'l prins.Nu il vei mai vedea asa des si nu vei mai plange
sper ca te'am ajutathappy

| Mirruna a răspuns:

Nu mai plange thinking

| oAnna a răspuns:

Masezi scalpul cu ulei de ricin de la farmacie si apoi te clatesti cu apa si samponezi poti folosi si ulei de masline...

| IuliaAlexandra123 a răspuns:

Sa sti ca in general parul cade din cauza stresului.si latine poate ca asta e problema.sampoane de regenerare ai folosit?
sa stii ca se gasesc la farmacii saruri cu care te dai la radacina dupa ce te-ai spalat pe cap iar parul e ud.atunci trebuie aplicat doar la radacina! ai putea incerca succes!

| Tzukushi a răspuns:

Citeste te rog aici cateva sfaturi

http://mariabeautytips.wordpress.com/......hidratare/

| BiancaD19 a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa iti cumperi o masca de par si sa o folosesti dupa fiecare spalare! Dupa cateva folosiri vei vedea ca problema se va remedia!