| 0Andreea4 a întrebat:

Deci am o problema.
Nu pot sa mananc. de dimineata cand ma trezesc pana la 19:30 cand vin de la scoala nu mananc. chiar daca mi se face foame nu pot sa mananc nimic. iar daca mananc ceva imediat ma doare burta. pot manca doar fructe. De ce? Am 47kg si 1, 52 inaltime straight face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lothar a răspuns:

Asa eram si eu.
Apuca-te serios de sport, culca-te la maxim ora 22:00
Alearga de 3 ori pe saptamana, mergi la sala ridica greutati
Te trezesti, bei un ceai (antihepatic e bun sau ce vrei tu cu putina miere), stai 10-15 minute apoi mananci
In 2-3 saptamani de exercitii fizice o sa mananci
Mai e chestia si de mancare..prea multe fructe strica, normal ca te doare burta
Alimentatia trebuie sa fie variata
Totusi baga o banana dimineata daca nu poti manca, pieptul de pui facut la grill e light, il poti manca

| 0Andreea4 explică (pentru Lothar):

As face sport cu cea mai mare placere... dar sunt cu scoala si invat dupa amiaza si nu am timp. plec la 12:30 ma intorc la 19:30...

| Lothar a răspuns (pentru 0Andreea4):

Si eu intram la ore la 7:30, faceam 1:30-2:00 ore pana la liceu, schimbam maxi taxi, tramvaiul si metroul plus 15 minute pe jos
Dupa ore mergeam la sala si ma intorceam la 8 acasa si tot aveam timp, tu ca pleci la 12:30 poti face dimineata sala, n ai timp o ora de sala o data la 3 zile?
Si asta e nimic pe langa altele, asa cum am putut eu poti si tu, nu fi lenes.

| BPAndrei a răspuns:

Daca o tii tot asa o sa dai in ulcer. incearca sa mananci si altceva decat fructe. Biscuiti simpli, stiksuri, nimic fitos. Si daca tot te doare burta, incearca un control la stomac, sa nu cumva sa ai deja probleme.